Hattrickem Bena Berarda zvedá Cornella nad Dartmouth 5:4

Jedním z pilířů mužského hokejového programu Cornell je nezištnost. Obětování individuálních úspěchů pro dobro týmu je jedním z největších důvodů, proč je tým historicky tak dobrý. Ale v sobotu večer to byl čestný čin, který málem stál Big Red, než juniorský forvard Ben Berard vstřelil v Thompson Areně rozhodující gól o vítězství 5:4 v Dartmouthu s 6,2 sekundami.

Box skóre

Když zbývaly 2 minuty, 2 sekundy a Cornell vedl o jednu, naplno se projevila charakteristická nesobeckost týmu. Berard se ve střední zóně obešel kolem obránce a nabruslil k síti, kterou uvolnil brankář ve prospěch dalšího útočníka. Dostával se do útočného pásma se dvěma spoluhráči, kteří ho následovali k prázdné brance, což by byla snadná konverze k dosažení hattricku a jistě k vítězství Big Red.

Až na to, že ne.

Když se Berard dostal do levého kruhu vhazování, podíval se nahoru a viděl, že jedním z jeho doprovodů byl čerstvý útočník Kyler Kovich. Berard zpomalil tempo, aby nechal Koviche dohnat, a pak – jako by byl zdatně bráněn svou vlastní ušlechtilostí – posunul přihrávku přes štěrbinu, aby Kovich vstřelil svůj první vysokoškolský gól.

Nechtěl jsem být tím chlapem, který bude s pukem do prázdné branky házet pukem a neprohrávat, ale vyhrát zápas je samozřejmě důležitější než vypadat (sobecký), řekl Berard.

Pět ze šesti bruslařů Dartmouthu hru v podstatě vzdalo – ale ten, který to neudělal, Matt Hubbarde, chytil Koviche právě včas, aby provedl kontrolu holí, která proměnila tříčlenný únik na prázdnou branku v jeden z nejbláznivějších. dokončí vysokoškolský hokejový svět, jaký kdy uvidí.

Nikdy jsem nic takového nezažil. Ever, řekl Mike Schafer '86, nyní ve své 26. sezóně jako hlavní trenér mužského hokeje Jay R. Bloom '77. Naprosto chápu, že se Benny snaží dostat to dítěti za jeho první vysokoškolský gól, ale…

Ale téměř to stálo Cornella hru. Šok z nepříjemnosti zažehl arénu, když Dartmouth přešel do útoku, ale Berard jednou proti sebral puk směrem k horní části svého vlastního pásma. Ve snaze napravit chybu otočil zoufalou střelu ze 150 stop do prázdné klece. Šlo to zeširoka, čímž se vhazování vrátilo do velké červené zóny. O sedmnáct sekund později druhý gól Jeffa Losurda v noci vyrovnal na 4.

Byl jsem trochu v šoku, že jsem to právě udělal. Nebyl jsem si jistý, co si myslím, řekl Berard. Pak skórovali, aby to srovnali, a já jsem se z pocitu opravdu velkého idiota stal největším idiotem na světě, což nás stálo vítězství v regulaci.

Po dalších dvou směnách se rýsovalo prodloužení s 33,6 sekundami na hodinách a vhazováním v zóně Dartmouth. Linka centrovaná starším Maxem Andreevem měla být nahoře, ale Schafer se rozhodl pro mírně slyšitelný – poslal Berarda zpět na led, aby hrál na křídle s Andreevem.

Ben reagoval na každou výzvu. Čím více je napadán, tím více hraje, řekl Schafer. Je to jeden z našich nejlepších hráčů. Neměl v úmyslu to udělat a pravděpodobně se poučil. V budoucnu to prostě pohřbí. …Jsem vděčný, že jsem ho vrátil na led, protože to byl skvělý (finiš).

Big Green vyhrál remízu a zapracoval puk až do velké červené zóny, když Tyler Borsch zařídil střelu z levého bodu. Juniorský forvard Matt Stienburg vyklouzl ze slotu, aby zablokoval střelu, pak vystrčil uvolněný puk kolem Borschova výpadu ze zdi a do cesty Berardovi. Když Berard vyrazil po pravém křídle, Stienburg vyjel středem a vytvořil nájezd dva na jednoho.

kolik je příliš mnoho kratomu

Ve hře dva na jednoho musíte vzít to, co (obránce) dává. Nemůžeš předem určit, co budeš dělat, řekl Berard. Ale cítil jsem, že přihrávka nebyla 100% věc.

Udělal tedy to, co už dvakrát předtím v noci – vystřelil přes brankářovu rukavici. Završil tak svůj druhý vysokoškolský hattrick, přičemž první přišel v posledním zápase poslední sezóny týmu 29. února 2020.

V nesčetných ohledech to byl nepochopitelný způsob, jak ukončit hru, která měla rané předpoklady pro skutečně všední silniční výkon. Cornell přestřílel Dartmouth 17-2 v první třetině a vsadil se na jednogólové vedení po prvním gólu juniorského útočníka Jacka Malona v sezóně. Byl to bezpochyby nejlepší start Big Red do zápasu v této sezóně.

Mluvili jsme o tom, že (ne)máme pomalý start. Hráli jsme s rozvahou a posouvali jsme puk, řekl Schafer. Před začátkem druhé třetiny jsme se bavili o tom, ‚vydržíte jednoduché hry, nebo začnete hledat něco jiného?‘ Začali jsme hledat něco jiného.

Většina dominance Velké Rudé v prvním přišla se stejnou silou; stejný způsob úspěchu nepokračoval ani v druhé třetině plné penalt. Před kterýmkoli ze svých tří gólů, které se počítaly, dostal Berard něco, co vypadalo jako gól z přesilovky, který neplatil brzy ve středním snímku, když videopřehrávka zrušila hovor na ledě kvůli zásahu brankáře. O pouhých 85 sekund později první gól Losurda vyrovnal.

I když Berard obnovil Cornellův jednogólový náskok mířící do třetí třetiny zásahem, který zařídil obratnou malou přihrávkou staršího útočníka Brendana Locka do slotu, Dartmouthu trvalo pouhých 29 sekund, než znovu vyrovnal skóre na začátku třetí třetiny.

Předvídavost staršího útočníka Kylea Bettse a čerstvého útočníka Ondreje Pseničky pomohla vytvořit první kolegiální gól druhého ročníku Kylea Penneyho zhruba o osm minut později, druhý gól Berarda pak přinesl Big Red první dvougólový náskok 7:36 na hru.

Při svém druhém kolegiálním startu se senior Nate McDonald zasloužil o vítězství 13 zákroky. Velká červená vyhrála v noci křiklavých 69,1 % vhazování, přičemž všichni čtyři centri vyhráli alespoň 10 remíz.

Jsem jen rád, že jsme našli způsob, řekl Schafer. Včera v noci to byla těžká prohra (na Harvardu). Vrátit se sem dnes večer a odvést práci bylo opravdu dobré.