Dennis Colligan vyhrává 2017 CNY PGA Professional Championship

Dennis Colligan z Cazenovia Golf Club porazil čtyřnásobného šampiona Kevina Savagea o dvě rány a 22. srpna zopakoval jako šampión sekce Central New York PGA v golfovém klubu Shenendoah v Turning Stone Resort Casino. 55. ročník turnaje uvedly Club Car, Mercedes-Benz a Omega.

Colligan se držel vedení na jeden úder a na poslední jamce odčerpal 30stopý pat pro eagle, aby si zajistil svou druhou rovinku a celkově třetí korunu sekce proti Savageovi z Timber Bankse, který zakončil birdie na 18. jamce.

Věděl jsem, že když se mi to podaří alespoň přiblížit, Kevin bude muset udělat ten svůj, řekl Colligan. Naštěstí jsem měl správnou rychlost a správný vlasec a dal jsem to do poháru.

Colligan, lídr prvního kola, zahrál v posledním kole 1 pod par 71 po 4 pod 68 v prvním kole. Turnaj dokončil s výsledkem 5 pod 139 a vydělal $3,500 jako první. Toto je Colliganův druhý major tohoto roku, protože v květnu vyhrál Golf Max/Golf Pride Central New York Open.

Máme čtyři majory a pokusit se připravit na ty čtyři jsou mým cílem po celé léto, řekl Colligan, který slaví 20. sezónu v Cazenovia GC. S prací a lekcemi a manželkou a dětmi je to těžké. Ale díky nim můžu v neděli vypadnout a hrát. Také mým členům, kteří mě velmi podporují.

Savage zatáhl i s Colliganem na turnu a poté se dostal do vedení o jeden úder birdie na 10. Ale nepředvídatelný vítr na posledních šesti jamkách způsobil problémy oběma golfistům. Colligan se definitivně ujal vedení na 15. místě, když zahrál par poté, co Savage zahrál na jamce dvojité bogey.

Vítr šel všemi směry, řekl Savage. Nikdy to nezůstalo ve stejném směru. Začal jsem odpalovat několik špatných ran a zaplatil za to.

Když jsme se dostali na zadní devítku, začal tady docela dobře foukat vítr a bylo to těžší, řekl Colligan, který vyhrál v roce 2016 v Seven Oaks a v roce 2010 v Shenendoah. Musel jsem z toho vybruslit, byla to bitva.

Přestože Savage v bitvě bývalých šampionů nedosáhl, získal místo na 2018 PGA Professional Championship 17.-20. června v Bayonet Black Horse v Seaside California. Savage, čtyřnásobný Section Champ (’95, ’04, ’14 & ’15) vydělal 2 725 $, když skončil na druhém místě.

Kromě Colligana a Savage postoupili do 51. ročníku národního šampionátu také Mark Tucker z Cazenovia Country Club (2 do 142) a Rick Bronson (1 do 143).

Šampion z roku 2011 Tucker, který 14. srpna vyhrál Emmett Kelly Masters, zahrál v posledním kole skóre 4 pod 68 a umístil se na třetím místě a získal 2 300 $ za třetí.

Bronson (Bronson Aerifying) inkasoval 2 000 $ za čtvrté místo. V červenci vyhrál CNY PGA Senior Championship.

Letošními náhradníky jsou Michelle Murphy z Oswego Country Club, Eric Manning z Cortland Country Club a Lake Shore Yacht a Nick Serafino z Country Clubu.