Druhá polovina bleskového shromáždění Cornella za Pennem 77-60

Cornell na začátku druhého poločasu zahrál 8:0 a v 10. druhém poločase trefil 3 body, aby zvedl Big Red na začátek 2:0 Ivy League poté, co v pondělí odpoledne v Newman Areně překonal Penna 77:60. Matiné Martina Luthera Kinga, Jr. Day zvedlo Big Red na 12-3 (2-0 Ivy), zatímco Quakeři klesli na 9-8 (1-1 Ivy).

Senior otevřel druhý poločas dvěma 3 body v prvních 50 sekundách, když Cornell v jednu chvíli dokázal 8 z 10, aby proměnil tříbodové vedení Penna v poločase v případnou 22bodovou výhodu Big Red. Manon zakončila vítězstvím s 18 body spolu s osmi doskoky, pěti asistencemi, čtyřmi zisky a dvěma zblokovanými střelami. přidali 16 bodů a  a přehráli 10, čímž zaokrouhlili naše čtyři dvojciferné skóre. Williams přidal pět asistencí a Gray si připsal pět doskoků a tři pomocníky. odčerpali 3 z 5 3 bodů za devět bodů. Celkem Big Red trefil 14 z 39 zpoza ar a asistoval u 22 košů s 10 krádežemi. Obrana Big Red omezila Penna na 43 procent střelby celkově a vynutila si 17 střídání.

Quakers získali 15 bodů z lavičky od Reese McMullena, zatímco Nick Spinoso měl double-double s 12 body, 11 doskoky a čtyřmi asistencemi. Sam Brown byl třetím dvojnásobným střelcem s 11 body. Penn držel odrazovou hranu 35-32, ale v přechodu byl překonán 17-2 a obraty 23-6.

V prvních osmi minutách se odehrála střídavá aféra, když Big Red a Quakeři společně zastříleli jen 9 z 21, přičemž čtyři z těchto střel přicházely zpoza tříbodového oblouku. Přetahovaná pokračovala až do 5:06 v úvodní dvacetiminutovce, kdy hosté předskočili o čtyři. Manon by byla odpovědí za Big Red, když vstřelila po sobě jdoucí koše jako součást běhu 6:0, aby získala dvoubodový náskok.

Cornellův útok se ochladil, aby uzavřel úvodních 20, když si obrana Quakers vynutila stav 0:5 na konečných 2:47. Penn vyrovnal defenzivní výpadek 5:0 na bedrech Browna a Spinosa a zamířil do poločasu 31:28.

Big Red střílel celkově jen o 36 procent a během prvních 20 minut udělal 4 z 18 zpoza oblouku a Penn se dostal 6 z 13 ze 3 bodů a dostal se do vedení.

Big Red setřásli své útočné boje a ukončili první poločas, hnali se do vedení 8:0 se šesti z těch, kteří přišli z Manon, aby otočili scénář a získali pětibodový náskok na 36:31. Penn by to zkrátil na tři ve 14:57, než by Cornellův útok sešlápl nohu na plynový pedál, čímž předčil Quakers 25-5 v rozpětí 7:11 se sedmi z těchto kbelíků pocházejících z 3-bodového rozsahu, aby se natáhl. jeho vedení dosáhlo svého nejvyššího skóre ve hře 22 (69-47) a vedení nikdy nekleslo pod konečné skóre 17.

DALŠÍ

• Big Red vyráží poprvé v této sezóně v soutěži Ivy League, když navštíví Brown v sobotu 20. ledna ve 14 hodin. ve sportovním centru Pizzitola.
• Cornell vede celou sérii 83-56 a každou z posledních čtyř sezón si sérii rozdělil.
• Medvědi drží v sérii v zápasech hraných v Providence těsně 35:34 a vyhráli tři z posledních čtyř.
• Brown v minulé sezóně vyhrál doma 80:66 a vedl až o 30 bodů.