Hobart zavírá Ithacu 62-53

Basketbalový tým Hobart College využil dusného obranného úsilí, aby dnes večer vyhrál nad Ithaca College v Liberty League 62:53. Statemen senior  dosáhl kariérního maxima 20 bodů a postoupil tak všem střelcům.

Washington byl 6 z 10 od podlahy a perfektní 8 na 8 na čáře trestného hodu. Stáhl také osm doskoků. Junior se k němu přidal ve dvouciferných číslech, zaznamenal 13 bodů a devět doskoků na maximum. Junior  skončil s devíti body a spolužák  nahrál v zápase nejvyšší pět asistencí a sedm doskoků.

Bombers umístili tři hráče do dvouciferných čísel v čele se 14bodovým úsilím juniora Logana Wendella a seniora Tristona Wennerstena. Senior Andrew Geschickter přidal 12 bodů. Wendell a junior Bryce Bleibtrey obsadili týmových sedm desek.

PRO ZÁZNAM

• Hobart se zlepšil na 14-4 celkově, 7-4 v Liberty League.
  • Ithaca celkově klesla na 10-7, v konferenci 5-5.

KLÍČOVÉ STATISTIKY

• Ithaca vstoupila do zápasu osmá v zemi ve 3 bodech na zápas za 10,9, ale proti Hobartovi zvládla jen čtyři z 27 pokusů. Jejich 14,8% procento 3-bodových branek z pole bylo nejnižším Bombers v sezóně.
  • Statemen také omezil návštěvníky na své druhé nejnižší procento gólů z pole (0,306) a druhý nejnižší součet bodů v sezóně.
  • Hobart, který začal o víkendu jako první v Liberty League odrazovým rozdílem (+4,8), dominoval poháru a překonal Ithaku 50:35. Byl to pro státníky největší odrazový náskok v sezóně.

JAK SE TO STALO

• Statemen zaznamenali prvních šest bodů v utkání a nikdy neztratili.
  • V polovině prvního poločasu nechal Hobart 18-8.
  • Statemeni využili běh 12-2, aby zvýšili svůj náskok na 18 bodů, 30-12. Sophomore  (6 bodů) umístil vykřičník na vlnu namáčením, které postavilo věrné Hobartovi na nohy.
  • Ithaca zaznamenala posledních osm bodů prvního poločasu a zamířila do šatny za stavu 10, 30:20.
  • Bombers snížili své manko na osm na začátku druhého poločasu, ale Statesmen odpověděli nájezdem 11-2, který posunul jejich vedení na 17, přičemž zbývalo něco málo přes 13 minut.
  • Ithaca udělala pozdní tlak, který dostal Bombers do sedmi s necelou minutou hry, ale Hobart šel 7-z-8 na čáře a uzavřel vítězství.

DALŠÍ NAHORU

• Hobart se vrátí na kurt v Bristol Gym v 16:00. tipoff proti Rochester Institute of Technology (9-8, 5-5) v sobotu 27. ledna. Tygři byli dnes večer na krátkém konci rozhodnutí 59-53 na polytechnickém institutu Rensselaer.