Oglevie, Pilut power Amerks k vítězství v prodloužení

S vícebodovým úsilím Lawrence Pilut (1 + 2), Jean-Sabastian Dea (1+1) a Andrew Oglevie (1+1) – všichni dohromady pro vítězný gól v prodloužení – Rochester Americans (9-3-1-2) získali výhradní držení prvního místa v tabulce Severní divize American Hockey League v prodloužení 3-2 vítězství nad Cleveland Monsters (8-6-1-1) v pátek v The Blue Cross Arena.

Rochester nyní získal 21 z 30 možných bodů během svých prvních 15 her v kampani a celkově získal body v 10 z posledních 12 soutěží, přičemž v tomto období šel 7-2-1-2. Vítězství také zlepšuje Amerks na 27-7-3-3 proti Clevelandu od začátku kampaně 2011-12.

Kromě toho, že Dea předvedl svůj třetí vícebodový pokus sezóny, který je vedoucím týmu, Pilut a Oglevie zaregistrovali každý svůj druhý díl kampaně. Brankář Jonas Johansson se objevil potřetí za sebou a celkově devátý, získal čtvrté vítězství a zároveň 25 zákroků.

Útočníci Zac Dalpe a Ryan MacInnis zapálili lampu pro Cleveland, který prohrál čtvrtý zápas v řadě, zatímco síťový hráč Matiss Kivlenieks (5-1-2) zastavil 20 z 23 střel, kterým čelil, ale prohrál v prodloužení.