RIT porazil AIC v prodloužení, 3-2

Nováček RIT Carter Wilkie tipoval domácí vítězný gól v prodloužení a přidal asistenci, aby dovedl Tigers k vítězství 3:2 na hřišti AIC v neděli v akci Atlantic Hockey.

JAK SE TO STALO

RIT otevřel skóre, když v první třetině zbývalo 7:35. Obránce druhého ročníku Dimitri Mikrogiannakis se snažil udržet pokus o vyklízení v zóně AIC a odrazil přihrávku z pravého křídla na staršího útočníka Jakea Joffeho do pravého rohu. Joffe nahrál pasu druhému útočníkovi Codymu Laskoskymu ve slotu pro jednorázovku na pravé tyči.

AIC využil nepovedeného Tigera k vyrovnání skóre v čase 6:44 na hodinách.

Yellowjackets se ujali vedení 2:1 1:59 ve druhé třetině poté, co Elijiah Barriga zvedl puk na čepel hokejky za sítí Tiger a zastrčil ho do branky přes pravé rameno juniorského brankáře Kolbyho Matthewse.

RIT skóroval po podivném nájezdu po levém křídle a do konce druhé třetiny zbývalo 12:33. Čerstvý útočník Grady Hobbs vzal krátkou přihrávku od juniorského útočníka Andrewa Rinaldiho a skóroval střelou z levého kruhu pro vhazování.

Týmy odehrály bezbodovou třetí třetinu, ale AIC bylo odpískáno, že má na ledě příliš mnoho mužů 42,6 do konce pravidla. RIT odstartoval prodloužení přesilovou hrou 4 na 3, kde starší forvard Jake Hamacher cykloval puk vedoucímu obránci Danu Willettovi. Willett posunul puk juniorskému útočníkovi Calebovi Moretzovi po jeho levici a nabruslil zpětný signál do štěrbiny, aby vystřelil zápěstím na branku. Wilkie v čase 3:43 na časomíře znovu nasměroval puk k levé tyči, aby rozhodl.

POZNÁMKY KE HŘE

Matthews zastavil 28 z 30 střel, kterým čelil, aby se v této sezóně zlepšil na 5-1-2.

RIT zabil všech pět mocenských her AIC, kterým čelil.

Hobbes a Laskosky také zaznamenali góly v sobotním neúspěchu 7:3 na AIC

Hlavní trenér RIT Wayne Wilson získal své 399. vítězství v kariéře na lavičce Tiger, včetně 283 za posledních 17 sezón na úrovni divize I. Během prvních šesti let, kdy trénoval RIT na úrovni divize III, dosáhl také 166 vítězství.

CO BUDE DÁL

RIT hraje dva zápasy Atlantic Hockey v Canisius příští pátek a sobotu (12.-13. listopadu). Vhazování je naplánováno na 18:05. a 16:05, resp.