SEKČNÍ ČTVRTEK: Whitman končí Lyonskou dynastii; Dívky Waterloo, Pal-Mac, South Seneca směřující k titulovým hrám

Markézový zápas sekčního programu čtvrteční noci byl v semifinále třídy C1 chlapců, protože nasazený #5 Marcus Whitman Wildcats se utkal s #1 nasazeným Lyons Lions. Oba týmy přinesly seniorské soupisky a velmi úspěšnou poslední posezónní traťovou bilanci. Marcus Whitman se pokoušel obhájit loňské prvenství, první ve škole za 44 let. Lyons se snažil vyhrát bezprecedentní čtvrtý titul v řadě. Něco muselo dát, a to se stalo v podobě skvěle provedeného herního plánu a včasné střelby ve prospěch Marcus Whitman Wildcats, 64-54. Díky vítězství postoupí chlapci hlavního trenéra Grega O’Connora do sobotního mistrovského zápasu třídy C1 v Avonu proti nasazenému týmu číslo 2 Braves, který porazil Canisteo-Greenwood 62:58.

Lyons zahájil noc s kbelíky od Tuti Smith a Horace Betts, aby se ujal vedení 4-0, ale Ryan Herod a Noah Hildreth odpověděli párem 3 bodů a zvýšili Whitmana na 6-4. Do konce 1. čtvrtiny si udrželi dvoubodový náskok, ale Lyons začal uplatňovat svou velikostní výhodu a v poločase si vybudoval vedení 29:24.

co říká farmářský almanach o zimě 2016

Ve 3. třetině se situace výrazně otočila, když Marcus Whitman rozdrtil obranu Lyonu na půli hřiště kombinací zadních vrátek a střelby zvenčí. V defenzivě Wildcats přetížili míčovou stranu své zóny 2-3 a udusili velké muže z Lyonu. Whitman by v předposlední čtvrtině překonal Lyons 23-8 a otevřel si vedení 47-37. Vítězství bylo téměř zpečetěno brzy ve čtvrté čtvrtině, když senior PG Jordan Lahue pohřbil záda na tři body z horní části klíče, když čas střílel.

Lahue by vedl všechny střelce s 31 body. Ryan Herod by zaznamenal 13 bodů, Noah Hildreth měl 10 a Aidan Royston přidal 9. Za Lyons získal druhák JC Walker 19 bodů, zatímco starší Justin Tuti Smith skončil se 14 ve svém posledním zápase v dresu Lions. Senior Horace Betts skončil s 9, senior Ahmir James skóroval 6. a junior Jaylen Battle měl 6 bodů.

Šest seniorů Marcus Whitman a hlavní trenér Greg O’Connor se po jejich vítězství připojili k Jimu Sinicropimu a Kevinu Sharpovi v pořadu Littlejohn & Barbi Orthodontics Smiles with Style na LivingMax Radio:

Také ve čtvrtek večer byly čtyři dívčí týmy Finger Lakes East v akci, dva z nich postoupily do mistrovského kola a šampionky Finger Lakes West South Seneca by se dostaly do hry o titul třídy D1.

Dívčí univerzitní basketbalový tým Waterloo Indians byl dominantní po celou sezónu 2021 a ve čtvrtek večer pokračoval v cestě k zápasu o titul, když vyhrál 71:15 nad hostujícím Wellsvillem. Waterloo bude v sobotu v 17:00 hostit Dansville číslo 2 v dívčím zápase třídy B2, kde se Indians pokusí vyhrát svůj první sekční titul od roku 2013. Danville postoupil do hry o titul s výhrou 51:40 nad nasazenou #3. Penn Yan, který zakončil úspěšnou sezónu s bilancí 9-5.

Deset hráčů Waterloo by skórovalo při 56bodovém vítězství nad Wellsvillem. Macy Carr vedla se 14 body, Morgan Caraballo zaznamenal 13 a senior McKenzie Barber 10 za neporažený tým trenéra Mike Bree.

V sobotním mistrovském kole se k Waterloo připojí také velmoc Fellow Finger Lakes East Palmyra-Macedon, která porazila Livonia a v sobotu postoupila do zápasu o titul třídy B1. Pal-Mac vedla Sr. Sophie Lyko s 20 body a 10 doskoky. Seniorka Grace Seitherová zaznamenala 13 bodů a stáhla 15 doskoků. Junior Tatum Smyth zaznamenal 9 bodů.

Nejlepší nasazení Red Raiders se po prohře s Danville v minulé sezóně vrací do hry o titul a v sobotu večer v 19:00 budou hostit #3 Batavia.

jak se rychle zbavit trávy

Batavia porazila Midlakes ve čtvrtek večer 51:50. Midlakes se ve 4. čtvrtině vrátil z 11 dolů a ujal se dvoubodového náskoku před Cara Walkerovou, když zbývalo 9,1 sekundy. Poté Mackenzie Riegle z Batavie srazil vítězný krok zpět o tři ukazatele, když vypršel čas pro vítěze hry. Prohra Midlakes končí kariéru seniorky Screaming Eagles Cary Walkerové. Během svého působení v Midlakes vyhrála Walkerová dva sekční tituly a dvakrát šla se svým týmem do čtyř finále NYSPHSAA.

úřad sociálního zabezpečení auburn ny

Další neporažený tým, nasazená č. 1 ze South Seneca Lady Falcons, by si ve čtvrtek večer zajistila vstupenku na zápas Class D1 Championship výhrou 45:35 nad Fillmore v tělocvičně Jacka Guinana. South Seneca by vyskočil do vedení 24-8 v poločase, ale problémy s fauly by pomohly Fillmoreovi vrátit se do hry, protože dva Falconi se vyfaulovali ve čtvrté čtvrtině, než si Falcons dokázali zajistit vítězství. Tým hlavního trenéra Charity Couch v prvním roce vedl o 14 bodů od Allison Kenyon, 13 od Emmy Fletcher a 7 bodů od Logana Shaulise. Falcons se pokusí přidat další sekční blok do své již tak přeplněné krabičky na trofeje, když v sobotu večer v 19:00 v Ovidii uspořádají #2 Batavia-Notre Dame.

Ve třídě AA by chlapci z Victor Blue Devils č. 1 odešli z Rush-Henrietta ve 3. čtvrtletí, aby postoupili do sobotního mistrovského zápasu. Chase Dickens vedl Blue Devils s 19 body, zatímco velký muž Connor Williams na své narozeniny zaznamenal 16 bodů.

Podívejte se na aktualizované závorky a celý víkendový program mistrovství v sekci V níže…