SEKČNÍ STŘEDA: Mynderseův útok exploduje u Finneyho; Wayne udeří lístek na titul; Zoe Zutes triple-double posouvá ER do finále

Tři týmy Wayne-Finger Lakes postoupily do sekčních mistrovských zápasů ve středu večer v semifinále sekce V basketbalu. Wayne a Mynderse budou hrát o sekční titul ve třídě B1 a B2 v pátek večer, zatímco dívky z East Rochesteru budou hrát o šampionát ve třídě C1.

V semifinálovém kole třídy B2 chlapci navštívil #6 Mynderse #3 C.G. Finney a předváděl ofenzivní výkon na věky. Mynderse pohřbil 16 tříbodových bodů včetně 8 od juniora Troye Kabata a 6 od staršího Jareda Kinga, protože Blue Devils zaznamenali 54 bodů za první poločas a otevřeli si náskok 25 bodů v poločase. Horká střelba pokračovala i ve druhém poločase a ve spojení s nátlakovou obranou Mynderse muž proti muži vedla k vítězství 94:75, které nebylo ani tak těsné, jak naznačuje konečné skóre.

Kabát skončil s 28 body, Jared King měl 24 a senior Nick Jones skóroval 13. C.G. Finney superdruhák Markus Robinson skončil se 40 body, ale byl držen pouze 1 gólem z pole v první čtvrtině, částečně díky obdivuhodnému obrannému úsilí Jakea Smithe a Sama Lorenzettiho.

Podívejte se na Littlejohn Orthodontics Smiles with Style Postgame Show s Jimem Sinicropim a Kevinem Sharpem na LivingMax Radio po výhře, kde najdete kompletní rekapitulaci a rozhovory s několika hráči Mynderse a C.G. Hlavní trenér Finney Joe Marchand:

Mynderse odcestuje v pátek večer zpět do Rochesteru, aby se utkal s #1 nasazeným Northstar-Christianem, který porazil #4 World of Inquiry 65-64 v druhém semifinále B2. Herní čas je nastaven na 18:00 s pokrytím FingerLakes1.com na LivingMax Radio začíná v 17:45.

Neporažení #2 Wayne Eagles se ve středu večer utkali s #3 Livonia v semifinále chlapců třídy B1 na střední škole Wayne a poté, co většinu zápasu prohrávali, se vrátili, zaznamenali vítězství 59:50 a postoupili do 3. mistrovského zápasu programu. za posledních 5 let. Wayne se v závěrečných okamžicích 3. čtvrtiny dokázal prosadit vpřed, když Charley Wiggins trefil trojku, po níž následoval Mason Blankenberg krádež a přihrávka na Tylera Reynoldse, který překonal bzučák s ležením a zvýšil Eagles na 46. -40.

Wayne otevřel poslední čtvrtinu během 5:0, aby hru dostal mimo dosah.

Vítězství nastaví epickou titulovou hru proti č. 1 Batavia. Wayne i Batavia vstupují do pátečního večerního zápasu o mistrovství třídy B1 za stavu 14:0. Tipovací čas je stanoven na 18:00 na Batavia HS.

Batavia #1 porazila #4 Pal-Mac, 70-58, ve vysoce zábavném basketbalovém zápase. Ukázalo se, že 38bodový pokus Zacha Gilberta z Batavie byl rozdílem v zakončení silné sezóny od chlapeckého programu Pal-Mac Red Raiders. Za Palmyru-Macedon junior Paul Goodness srazil pět trojek a získal 24 bodů, zatímco druhák Ian Goodness trefil čtyři trifecty a skončil se 14 body.

Na straně dívek reprezentují East Rochester Bombers okres Wayne a postoupily do šampionátu třídy C1 výhrou 63-34 nad Alexandrou.

Vítězství ER bylo podpořeno dalším vynikajícím výkonem starší útočnice Zoe Zutesové, která skončila s triple-double A zaznamenala svůj 1000. bod kariéry ve 2. čtvrtletí. Konečná statistika Zutes čítá 22 bodů, 12 doskoků a 10 zblokovaných střel. Týmová kolegyně Samantha Lewis zaznamenala 16 bodů a stáhla 11 doskoků, zatímco Lily Funk přidala 12 bodů.

Bombers nebyli v sekčním finále od roku 1992 a chtějí využít příležitosti, když se v pátek večer v 19:00 utkají s #2 Avonem.

Kromě prohry Pal-Maca v Batavii skončila sezona ve středu večer v semifinálovém kole i dvojice dalších týmů Wayne-Finger Lakes. #3 Honeoye Bulldogs klesli na #2 Wheatland-Chili, 65-46 v turnaji chlapců třídy D1. Také #3 Dundee/Bradford prohrály s #7 Yorkem v semifinále třídy C2 dívky.

Semifinálové kolo oddílového basketbalu pokračuje ve čtvrtek večer týmy Marcus Whitman, Lyons a H.A.C. chlapci v akci spolu s dívkami Pal-Mac, Midlakes, Waterloo, Penn Yan a South Seneca.

Podívejte se na aktualizované závorky a dnešní sekční plán a odkazy na živé přenosy níže…