SLADKOST: Syracuse na Sweet 16 s výhrou 75-72 nad Západní Virginií (úplné zpravodajství)

Syracuse Orange strávili poslední dvě minuty čekáním na vydýchání, než v nedělním druhém kole turnaje NCAA udrželi výhru 75:72 nad West Virginia Mountaineers.

Syracuse vedly 70:59 ještě dvě minuty do konce hry, ale v posledních minutách to bylo těsné.

Mountaineers porazili Syracuse 9-2 během další minuty a 20 sekund.

Emmitt Matthews vrátil útočný doskok a snížil náskok SU na 72:68 se zbývajícími 40 sekundami.

Syracuse měly problémy s naskočením míče proti tisku na celém hřišti Západní Virginie. Orange využil svůj poslední oddechový čas, když zbývalo 32 sekund.

Buddy Boeheim vrátil vedení Orange zpět na 74:68 párem trestných hodů, zbývalo 21 sekund.

Ale Joe Girard o několik sekund později minul přední část jednoho a jednoho. Západní Virginie skórovala a zbývalo 4,3 sekundy, aby snížila náskok na 74:72.

Syracuse se znovu snažily dostat míč dovnitř. Quincy Guerrier nechal míč odejít z nohy hráče Západní Virginie a dostal se mimo hrací plochu.

backpage zatčení 2016 rochester ny

Poté Boeheim zahrál ještě jeden trestný hod s 2,2 sekundami do vedení 75:72.

Boeheim skončil s 25 body. Udělal šest tříbodů. Jeho výkon přišel dva dny poté, co získal 30 bodů za vítězství SU v prvním kole nad San Diego State.

11-seed Orange nyní postupuje do Sweet 16, kde bude čelit buď Houston nebo Rutgers.

ODKAZY SHRNUTÍ HRY:

HLAVNÍ HRY:

POLOVINA:

NÁHLED HRY:

kolik stojí poznávací značky

The Orange hledá postup do Sweet Sixteen v neděli, když se ve druhém kole basketbalového turnaje NCAA 2021 utká se třetí Západní Virginií. Tip off z Bankers Life Fieldhouse je naplánován na 17:15.

11. nasazený Orange v pátek večer vyhrál v prvním kole proti San Diego State za 30 body od Buddyho Boeheima. Celkový počet bodů rodáka z Fayetteville, New York, byl nejvyšší v turnajové hře hráče Syracuse od roku 2010, kdy Wes Johnson nasbíral 31 bodů za triumf ve druhém kole proti Gonzagovi.

Ve svém pátečním zápase v prvním kole si Západní Virginie připsala vítězství 84:67 proti státu Morehead se ztrátou 30 bodů od druhého strážce Deuce McBridea. Mountaineers vstupují do soutěže na 13. místě v zemi s celkovým rekordem 19-9.

Syracuse je proti Západní Virginii 34-16 v celkové sérii a vyhrála posledních pět zápasů proti Mountaineers. Týmy byly v letech 1995-2012 bývalými konferenčními kolegy na BIG EAST a dvakrát se setkaly v Madison Square Garden na turnaji BIG EAST, přičemž Orange si připsal vítězství v obou soutěžích.

Utkání bude podruhé v historii turnajů NCAA, kde oba zúčastnění trenéři budou mít každý 900 kariérních vítězství. První případ přišel v roce 2018, kdy se Jim Boeheim a Syracuse postavili proti vévodovi Mika Krzyzewského ve Sweet Sixteen.

V šesti zápasech mezi Syrakusami a Západní Virginií, ve kterých Boeheim a Huggins obsadili postranní čáru, mají Orange výhodu 5-1.