Úder Hustonu ve druhém poločase poslal Herons přes Bombers 1:0

Tým pozemního hokeje William Smith College porazil dnes odpoledne Ithaku 1:0 v klíčovém zápase Liberty League na McCooey Field. Volavky se posouvají na 8-5 v sezóně a 3-1 v konferenční hře, zatímco Bombers klesají na 10-4 a utrpí svou první konferenční prohru v sezóně, padají na 3-1.

William Smith přestřílel Ithacu 11-7 a udržel si náskok 6-2 na střely. Volavky také drželi náskok 7-5 v trestných rozích, přičemž všech sedm Williama Smithe přišlo v prvním poločase.

Junior vyrovnal jediný gól zápasu a využil svou jedinou šanci ve hře. Toto je druhý zápas za sebou, kterému byl Huston připsán vítězný gól. V této sezóně má nyní devět bodů za tři branky a tři asistence.

MOMENTY ZÁPASŮ:

• William Smith byl silný s vysokým defenzivním tlakem, který si vynutil mnohonásobné obraty pro Ithaku. Volavky v úvodní čtvrtině přestřílely Bombers 7-1, aby získaly tempo hry.
  • V 6:45 zápasu dostal William Smith po skrumáži před sítí pokutový úder. Starší pokus byl postaven těsně vedle, aby skóre zůstalo nerozhodné 0:0.
  • William Smith vypálil další dvě rány ve druhé čtvrtině, aby udržel náskok na 9-1 směrem do poločasu.
  • Pouhé 2:25 sekundy do druhého poločasu Volavky prolomily patovou situaci. Senior vypálil střelu, na kterou brankář Bomber zasáhl. Odražený míč dokonale padl na hůl Hustona, který zasunul míč do zadní části klece a zajistil Volavky vedení 1:0.
  • Ithaca okamžitě odpověděla vlastním tlakem a vypálila šest ran ve srovnání s jednou William Smith ve zbytku zápasu.
  • Oba týmy tvrdě bojovaly ve středu pole a po zbytek zápasu se držení míče přepínalo tam a zpět, ale silné obranné snahy Volavek přečkaly nátlakový útok bombardérů, aby zpečetili klíčové konferenční vítězství Williama Smithe.
  • Senior hrál celých 60 minut v brance za Volavky a zaznamenal dva zákroky. Fosterová se posouvá na 2-2 a vysloužila si svůj druhý shutout v sezóně.

KOUTEK PRO TRENÉRY:

'Dnes večer jsme hráli velmi těžce psychicky i fyzicky a jsem na Volavky opravdu hrdý!' řekla hlavní trenérka Sophie Riskie ’07. „Ithaca vyvinula ve druhém poločase velký tlak a náš tým hrál složený defenzivně. Zítra doladíme pár věcí, až v neděli vyrazíme do Unionu.“

NAHORU DALŠÍ:

William Smith bude zpět v akci v neděli 15. října, kdy zamíří do Schenectady v New Yorku, aby se ujal Union College. Konferenční zápas mezi Volavkami a Garnet Chargers je naplánován na 14:00. na Frank Bailey Field.