Amerks vyhraje nad Bears 7:3

Rochester Americans (10-6-0-0) se dostali do vedení 4-0 a nikdy se neohlédli na svou cestu k pátečnímu zápasu 7-3 s Hershey Bears (8-6-2-1). bitva o základní franšízy American Hockey League v The Blue Cross Arena.

Amerks vybuchli za sezonní maximum čtyřmi přesilovkovými góly a šest různých hráčů podalo vícebodové výkony. Toto utkání bylo 461. setkáním dvou nejstarších týmů AHL v historii a bylo prvním v Rochesteru od 23. října 2019. Rochester, který vyhrál celkem 10 z posledních 15 zápasů, získal za vítězství alespoň jeden bod. šest z posledních 11 zápasů s Bears se datuje do kampaně 2016-17, v tomto období 5-5-1-0.

Jack Quinn a Mark Jankowski zaznamenali každý gól a dvě asistence, zatímco Peyton Krebs skončil se třemi asistencemi. Michael Mersch (2+0), Ethan Prow (0+2) a JJ Peterka (0+2) zaznamenali vícebodovou hru. Mason Jobst, Sean Malone a Ryan MacInnis doplnili skóre po jednom gólu. Oskari Laakonen a Josh Teves si připsali asistenci.

Brankář Ukko-Pekka Luukkonen (6-6-0) nastoupil poosmé z posledních devíti zápasů a celkově 12. Finský síťař čelil 40 střelám, z toho 27 během posledních 40 minut hry a vychytal své šesté vítězství v sezóně. Luukkonen je v počtu výher na děleném šestém místě v AHL a čtvrtý v obou odehraných minutách (685) i odehraných zápasech (12).

V noci se dvěma asistenčními akcemi Joe Snively řídil útok Bears, zatímco Mason Morelli, Garrett Pilon a Kody Clark všichni rozsvítili lampu. Od začátku listopadu si Snively připsal sedm gólů a sedm asistencí za 14 bodů, přičemž během tohoto období vytvořil tři tříbodové zápasy a pět vícebodových pokusů.

V úvodním frame se oba kluby spojily na 52 trestných minut a Amerks si vybudovali vedení 3:0. Dva z Rochesteru přišli přes mužskou výhodu a další v sekundách po přesilovce.

Mersch ve svém druhém vícególovém utkání sezóny vstřelil dva ze tří gólů. Bylo to poprvé, co skóroval dvakrát ve stejném období od 24. března 2017 jako člen Ontaria Reign. Kapitán týmu Amerks nyní za posledních 14 zápasů zaznamenal 16 bodů (9+7) a pět vícebodových výjezdů a posunul se na druhé místo týmu v bodování.

Rochester navýšil svou výhodu na čtyři v čase 16:09 ve druhé třetině, když Malone zasunul přes led od Peterky a Tevese.

Hershey vymazal nulu na výsledkové tabuli v posledních 30 sekundách framu, když se Clark a Snively vrhli do hry 2 na 1.

V prvních osmi minutách závěrečné sloky přidali Medvědi dva góly s rozestupem kratším než minuta, aby kontrovali přesilovku Jobsta v čase 4:09.

kdy obdržíme naši další stimulační kontrolu

Poté, co Hershey vyrovnal skóre na 5-3, Rochester odpověděl dalšími dvěma góly a dostal hru mimo dosah, protože Quinn a Jankowski zaznamenali svůj desátý a čtvrtý gól v sezóně.

HLAVNÍ HRY:

Amerks uzavírají týden tří zápasů, protože v sobotu 26. listopadu podniknou svůj první výlet v sezóně na lékařskou univerzitu v Upstate, aby se zúčastnili Syracuse Crunch. V 19:00 soutěž bude druhým z 12 plánovaných zápasů mezi dvěma rivaly Severní divize a celá akce bude živě přenášena na The Sports Leader 95,7 FM/950 AM ESPN Rochester a také na AHLTV.