ROZLOUČENÍ SE SPRAVEDLNOSTÍ: Superstar Lyonu skórovala ve finálovém zápase 44, když C.G. Finney vyřadil Lions z posezóny

Poté, co v pátek večer v Blue Cross Areně získal 19. oddílový titul své školy, obrátili soudci Smith v Lyonu a jeho spoluhráči svou pozornost na boj o státní titul. Jejich první překážkou by bylo zúčtování s tvrdým C.G. Finney tým, šampioni sekce V třídy C1, na střední škole v Newarku v pondělí večer.

Před přecpanou tělocvičnou si senior z Lyonu vyměnil rány s C.G. Finney senior standout Keegan Ocorr a fenomén 8. třídy Markus Robinson. Nakonec to byl C.G. Finney Falcons a hlavní trenér Joe Marchand, kteří by vyhráli 92-88 a postoupili tváří v tvář Cal-Mumovi v play-in třídy C ve středu večer v Blue Cross Areně.

Lyons vyskočil na začátku do vedení 12-5 po 2 první čtvrtině za třemi body staršího Davida Weavera, ale Finney se vrátil a po první třetině se ujal vedení 21-19.

O poločasové přestávce zvýšili vedení na 43:39 za 17 body za první poločas od Markuse Robinsona a Finneyho seniora Caleba Angera, kteří pohřbili 5 tří bodů.

Finney by ve druhém poločase zvýšil náskok až na 11 bodů. Lyons by stáhl mezeru na 1 bod, ale Finney odpověděl kýblemi od Ocorra a Robinsona, aby zvýšil náskok zpět na 8. Ocorr by v poslední čtvrtině šel 6-8 z čáry trestného hodu, aby zpečetil výhru a dal blízko k brance. kariéra jednoho z velikánů všech dob, který kdy nosil lyonskou uniformu.

Justice Smith by skončil se 44 body a zakončil svou kariéru pouhých 11 bodů za hranicí 2 000 bodů. David Weaver zaznamenal ve svém posledním zápase za Lions 18 bodů na 4 trojky. Sophomore Horace Betts IV skončil s 9, junior Benji Kemp skóre 8 a senior Aaron Romero 4 body. Sophomore Justin Smith byl držen na sezónním minimu 2 body.

Za Falcons nastřílel Keegan Ocorr 36 bodů, 27 ve druhém poločase, zatímco 8. srovnávač Markus Robinson nasbíral 29. Caleb Anger nastřílel 24 bodů na 6 tříbodů, než se v závěru zápasu vyfauloval. Jedinými dalšími Falcony, kteří skórovali, byli Josh Taylor, který měl 2 body, a Xavier Smith, který trefil jediný trestný hod.

Pro hlavního trenéra Deana Schotta II a jeho Lions zakončují sezónu jako šampióni sekce V třídy C2 s celkovým rekordem 21-3.