Ithaca přivezla domů třetí Cortaca Jug v řadě s vítězstvím na MetLife Stadium

Fotbalový tým Ithaca College porazil SUNY Cortland 32-20 v 61. zápase Cortaca Jug 16. listopadu na MetLife Stadium v ​​East Rutherford, New Jersey. Hra překonala rekord v návštěvnosti fotbalového utkání divize III s 45 161 lidmi. Pro Bombers je to třetí vítězství Cortaca Jug v řadě.

V East Rutherford byl slunečný a bezmračný den, ale teplota byla chladných 41 stupňů. Stadion MetLife byl nabitý fanoušky všech věkových kategorií ve sportovní výstroji Bomber blue nebo Red Dragon red. Jumbotrons ukázal záběry obou týmů natočených studenty během posledních několika měsíců v rámci přípravy na největší fotbalový zápas divize III v historii.

Bombers si udrželi kontrolu v prvním poločase a měli míč 21:33 z možných 30 minut. Skórovali při svém prvním držení míče 80yardovým drivem. Starší quarterback Joe Germinerio přispěchal na 1 yardový touchdown a nováček Nick Bahamonde dokončil bod navíc a zajistil Bombrers vedení 7-0, přičemž do konce první čtvrtiny zbývalo necelých devět minut.

Cortland si dokázal zajistit dvě první sestřely hned na první jízdě, ale starší rozehrávač Brett Segala tuto chybu nezvládl a podařilo se ji získat až na 40yardové čáře Johna Hadaca, staršího obranného týmu Bombers. Nicméně, tým South Hill byl po zotavení sužován penaltami a byl zatlačen až na hranici 49 yardů. Poté, co Germinerio udělal 11yardový nájezd na 3. a 27. místě, čerstvý kicker Nick Bahamonde podnikl pokus o 48yardový field goal na čtvrtém downu, ale poprvé za celou sezónu přišel o krok, když kop minul vedle.