ZPĚT DO STÁTŮ: Midlakes převyšuje Dansville a vrací se do Far West Regional v Buffalu

Midlakes si vytvořil 20bodový náskok na začátku čtvrté čtvrtiny úterního státního play-in utkání sekce V třídy B proti neporaženému Dansville na střední škole Avon a odrazil pozdní útok Mustangu, který snížil vedení na 9 a vyhrál 68:56. rozhodnutí poslat Lady Screaming Eagles zpět do Buffalo State a NYSPHSAA Elite Eight.

Alaina Forbes vedla Midlakes s 34 body, 4 asistencemi a 6 doskoky. Cara Walker přidala 13 bodů a 3 asistence. Macy Kisner měla 8 bodů a stáhla 7 doskoků poté, co většinu prvního poločasu seděla po dvou raných faulech. Sydney Passalacqua získala 10 doskoků a Hannah Gallowayová nastřílela 6 bodů pro Lady Eagles. Po zranění Megan Colacino a faulu Kisnera viděla žákyně 8. třídy Callie Walker značné minuty a hrála dobře. Dansville vedla Grace Rittenhouseová, která v porážce zaznamenala 18 bodů.

Prohra ukončila sezónu šampiona sekce V třídy B2 Dansville 22-1. Šampion třídy B1 Midlakes si polepšil na 21-3 a příští sobotu bude hrát proti vítězi East Aurora/Southwestern ze sekce VI o postup do NYSPHSAA Final Four, kde Screaming Eagles minulou sezónu končili proti Susquehanna Valley. Sobotní zápas je naplánován na tip v 17:00 ve státě Buffalo a bude živě přenášen na LivingMax Radio.