Hobartský lakrosový brankář Kevin Holtby získává dvě týdenní ocenění

Brankář Hobart College Kevin Holtby si v sobotu vysloužil dvě ocenění za svou hvězdnou hru na tehdejším 19. místě Bryanta. Druhák byl jmenován defenzivním hráčem týdne na severovýchodní konferenci a získal místo v národním týmu týdne USILA. Toto je podruhé v této sezóně, kdy se stal NEC Defenzivním hráčem týdne.

Holtby dosáhl v kariéře 23 zákroků a dovedl Statesmen k vítězství 11-10 nad Bulldogs. Během prvních tří čtvrtin zaznamenal 13 zákroků a ve čtvrté čtvrtině zvýšil svou hru s tlakem, když odvrátil 10 z 11 střel, které Bryant vstřelil. Holtby předvedl dva zákroky v poslední minutě, když Hobart zabil pár penalt.

Je to nejvíce zákroků ve hře od Statesmana od 23. března 2010, kdy Max Silberlicht ’10 provedl 23 zastávek proti Syrakusám. V éře Hobart's Division I pouze čtyřikrát zaznamenal brankář Hobartu více než 23 zákroků v zápase.

Holtby nastoupil do všech čtyř zápasů za Hobart v této sezóně a vytvořil bilanci 3-1 s 0,604 procentem úspěšnosti a 10,50 góly proti průměru. Je druhý v zemi v počtu úspor na hru (16,0) a sedmý v procentu úspěšnosti.

Hobart (3-1, 3-1) je aktuálně dělený na třetím místě s Bryantem v žebříčku NEC. The Statesmen jsou hra za vedoucím konference, Saint Joseph's (4-3, 4-0). Hobart bude hostit Hawks ve 13 hodin. v sobotu 10. dubna. Hra bude vysílána na HWS All-Access a vysílána WEOS-FM (89,5/90,3).

Statesmen a Hawks se utkali 10krát, přičemž každá strana vyhrála pětkrát. Polovinu z 10 zápasů rozhodl jediný gól, včetně každého z posledních tří.