Amerks překonali raketu, 4-3

Michael Mersch (2+0), Brandon Davidson (1+1) a Jack Quinn (0+2) zaznamenali pár bodů a pomohli tak Rochester Americans (3-2-0-0) k vítězství 4-3 nad the Laval Rocket (4-3-0-0) v pátek večer na Place Bell.

Díky vítězství se Rochester před sobotním odpoledním odvetným zápasem proti Lavalu zlepšil na 14-3-0-0 a zvítězil v 10 z posledních 11 zápasů od sezóny 2017-18. Navíc během prvních 17 zápasů v sérii head-to-head s Rocket vstřelili Amerks tři nebo více gólů ve 13 zápasech, což zahrnuje osm z devíti zápasů severně od hranic.

Zatímco Mersch a Quinn předvedli svůj druhý a třetí vícebodový výkon v sezóně, Davidson získal svůj první od 18. prosince 2019 jako člen Stockton Heat. Casey Fitzgerald vstřelil vítězný gól svou druhou značkou v kampani, aby dokončil bodování, zatímco brankář Aaron Dell (2-0-0) se představil podruhé v sezóně a předvedl 32 zákroků.

Útočník Lavalu Ryan Poehling nasbíral pár asistencí, zatímco Corey Schueneman a Rafaël Harvey-Pinard vstřelili své první góly v sezóně při prohře, která přerušila sérii úvodních tří domácích výher Rocketu. Xavier Ouellet zaznamenal své druhé konto v sezóně během třetí třetiny regulací, když trenér Cayden Primeau (3-1-0), který ve středu večer proti Torontu Marlies vyřadil, zastavil 18 z 22 střel, kterým čelil, a utrpěl svou první. ztráta sezóny.

Zatímco Amerks drželi malý náskok 3-2 a do konce pravidla zbývalo méně než pět minut, řadové trio JJ Peterka, Sean Malone a Quinn drželo Rocket uvězněné ve své vlastní zóně na prodlouženou směnu. Poté, co Peterka vyrazil puk a Quinn jej udržel uvnitř modré čáry, Malone nabruslil po pravé zdi, než přenechal puk Fitzgeraldovi ve správném bodě. Obránce ze třetího ročníku vstoupil do střely a prostřelil ji přes rukavici Primeaua, aby zvýšil Rochester na 4:2, když do konce třetí třetiny zbývalo 4:47.

Laval skóroval 25 sekund po vstřeleném gólu, aby zkrátil výhodu Rochesteru, ale bylo by to tak blízko, jak by se mohli dostat, protože Dell a Amerks udrželi vítězství 4-3, aby se v Place zlepšili na 8-1-0-0 všech dob. Zvon proti raketě.

Útočník Amerks Brendan Warren nařídil penaltu za podražení na začátku první třetiny a Rochester získal za stavu 3:21 první přesilovou hru v utkání.

Amerkové potřebovali pouhých 16 sekund na přestupek a využili výhody muže, když použili rychlou přihrávku po obvodu, než Mersch zachytil Quinnovu střelu za síť a nacpal ji pod levý chránič Primeaua.

Týmy se ve zbytku třetiny příliš neprosadily, protože Rochester se do přestávky o přestávce ujal vedení 1:0.

V úvodní minutě druhé třetiny však Amerks zdvojnásobili svůj náskok, když Davidson z pravého bodu pro vhazování prostřelil cloněného Primeaua.

Ethan Prow a Brandon Biro, kteří si při svém debutu v sezóně ve středu večer připsali pár asistencí, se zasloužili o pomoc při prvním Davidsonově gólu jako Amerk, protože Matej Pekar byl venku před Primeauem, než Davidson vystřelil.

Rocket se dostal do vedení Rochesteru, když Schueneman zaznamenal svůj první účet v sezóně v čase 15:17, zatímco Laval byl při přesilovce.

Navzdory tomu, že výjezd Rocket rozstřílel Amerks 10-1 během prvních sedmi minut sloky a skóre bylo jednogólové, Merschův druhý večer obnovil dvougólovou výhodu Rochesteru, když 10:21 hrál v kádru.

Při druhém účtování v noci byl Mersch umístěn mimo brankoviště, když Davidson vyslal nízkou střelu do sítě Rocket. Kapitán týmu Amerks zajistil v poslední vteřině přesměrování pro svůj čtvrtý gól v tabulce. Asistence si připsali Linus Weissbach a Davidson.

Za poslední tři zápasy Mersche zaznamenal šest bodů (4+2), aby se posunul na druhé místo v bodování týmu, zatímco Davidson má ve svých posledních pěti zápasech pět bodů (1+4), což zahrnuje tři asistence v každém z posledních. tři soutěže. V současné době má náskok čtyř bodů na vedení AHL na většinu obránce.

Skóre zůstalo nezměněno, dokud Harvey-Pinard nevystřelil bekhendem přes levé rameno Della 6:20 do poslední části regulace.

Fitzgerald doručil vítěze zápasu v čase 15:13, než Ouellet v noci završil skóre svým druhým v sezóně o 42 sekund později.

HLAVNÍ HRY:

Amerks zabalili svůj čtyřzápasový kanadský silniční švih a vyrazili na víkendovou akci v sobotu 30. října v odvetném zápase proti Rocket at the Place Bell. Po 13:00 náklonu, týmy zůstávají nečinné, dokud Laval neudělá 11. prosince svůj první výlet v kampani do Rochesteru.