Boeheimova armáda porazila Always a Brave, aby postoupila v TBT (úplné zpravodajství)

Boeheim’s Army ve třetím kole The Basketball Tournament překonala Always A Brave 69:54. Díky vítězství postoupila Boeheim’s Army do čtvrtfinále v Daytonu, kde se utká s Golden Eagles.

Chris McCullough vedl Boeheim’s Army s 19 body při střelbě 7:11 se sedmi doskoky a dvěma bloky. Během Elam Ending zaznamenal šest z osmi bodů. Keifer Sykes přidal 10 bodů a tři asistence, zatímco Eric Devendorf a CJ Fair měli po sedmi mimo lavičku.

Darrell Brown Jr. se 16 body, šesti doskoky a dvěma asistencemi dostal do vedení Always A Brave, týmu převážně z Bradleyho kamenců. Utkání se hrálo na Bradleyho domácím hřišti a publikum bylo jasně partizánské. Zdálo se, že oba týmy hrály s trochou energie navíc.

Hra byla zpočátku fyzická a hrubá a zůstala fyzická po celou dobu hry.

Boeheim's Army vyskočila do vedení od začátku a do poločasu získala 10 bodů. Vedení se ve třetí čtvrtině posunulo až na 17, ale Always A Brave nezmizelo. Always A Brave uzavřel třetí čtvrtinu 9-2, aby udržel deficit na 10 vstupujících do závěrečného framu.

Nikdy se to však nepřiblížilo k osmi, protože Boeheimova armáda dokázala udržet Always A Brave na dosah ruky díky včasným kbelíkům a lakomé obraně. Always A Brave střílel jen 35 % od podlahy a 23 % zpoza oblouku ve srovnání se 47 % a 40 % pro Boeheim's Army. Boeheimova armáda zvítězila v odrazové bitvě 36:34.