Rekord tratě stanoven na Musselman v Ženevě

Rychlé pole v mužském musselmanském triatlonu vedlo ke dvěma atletům, kteří překonali traťový rekord vytvořený téměř o deset let dříve. Matthew Curbeau, rodák z Penn Yan, dokončil událost v čase 4:04:47, čímž obratně překonal dřívější rekord 4:09. :46, kterou vytvořil Ian Young v roce 2007. Matt Migonis také překonal rekord, když se umístil na druhém místě v čase 4:08:45. Ocenění za závod 1,2 míle plavání/56 míle na kole/13,1 míle běhu bylo pět hlubokých u žen i mužů:1. 4:45:18 Amy Farrell2. 4:59:06 Heidi Benson3. 5:00:11 Jennifer Zopp4.5:04:19 Sarah Newsome5. 5:04:55 Annaleigh Porter1. 4:04:47 Matthew Curbeau2. 4:08:45 Matt Migonis3. 4:16:02 Doug Maclean4. 4:28:46 Todd Shatynski5. 4:31:02 Shawn Parkhurst Ceny DoubleMussel jsou otevřeny pouze sportovcům Musselman, kteří soutěží ve sprintu a závodech na poloviční vzdálenosti zády k sobě, což je vytrvalostní výkon, který sportovce kvalifikuje pro jejich vlastní samostatnou kategorii cen, kromě ocenění za sprint a závod na poloviční železnou vzdálenost. Časy atletů ze sobotního mini-Mussel (750 metrů plavání, 16,1 míle na kole a 3,1 míle běhu) se přičítají k časům z Musselman. Ocenění pro DoubleMussel je také pět hlubokých v mužských i ženských kategoriích: Pět nejlepších pro ženy v DoubleMussel skončil:5. 7:46:13 K. Ruth4. 7:12:50 L. Bitva3. 7:11:17 C. Gless2. 6:49:20 F. Vincent1. 6:19:40 H. Benson Pět nejlepších v DoubleMussel celkově muži5. 6:37:40 S. Baldwin4. 6:36:04 H. Iseri3. 6:32:26 R. Bolton2. 6:23:56 M. Ryan1. 5:22:08 M. MigonisOcenění byla navíc předána v dalších kategoriích, včetně Aquabike – sportovce, který neběhá – a štafet. Chladný den na trati spojený s lehkou mlhou poskytl to, čemu mnozí naši sportovci říkali ideální podmínky pro závod, říká ředitel závodu Rich Clark. Pole bylo rychlé. První tři muži, kteří skončili v cíli, byli všichni alespoň jednou šampiony Musselmanů a nejlepší žena, která dokončila závod, loni vyhrála Lake Placid. Kompletní výsledky online na skóre-toto.com .