Obrovská jízda v prvním poločase dává Cornellovi vítězství 83:68 nad Princetonem

Publikum Cornell udávalo tón a basketbalový tým Big Red mužů se postaral o zbytek a v sobotu odpoledne v Newman Areně porazil Tigers v prvním poločase 30:5 na cestě k vítězství 83:68 nad Tigers. Big Red si polepšili na 15-3 (4-0 Ivy), zatímco Tigers letos prohráli teprve podruhé (15-2, 3-1 Ivy).

Big Red střílel 58 procent od podlahy, omezil Princeton na 32 procent a ovládl zápas o první místo v Ivy League. Junior zaznamenal 20 bodů a získal osm doskoků a trefil všechny čtyři své trojky, zatímco senior měl 16 bodů, 11 doskoků, šest asistencí, dvě krádeže a dva bloky, aby elektrizoval dav Newman Nation lepší než 3 600. Oba měli 12 bodů na zaokrouhlení čtyř dvouciferných střelců.

Tigers, obhájce titulu Ivy a tým 2023 NCAA Sweet 16, vstoupili do hry těsně mimo národní žebříček, ale měli pouze jednoho dvojciferného střelce – Xaivian Lee se 17 body při střelbě 3 ze 13. Caden Pierce byl 3:13 na cestě k osmi bodům, 11 doskokům a čtyřem asistencím, zatímco Zach Martini a Dalen Davis měli po devíti bodech. Princeton přihrál na 25 z 33 trestných hodů, zatímco Tigers odvedli velkou část své práce na charitativním pruhu, protože Princeton zaznamenal 25 faulů na pouhých 12 pro Big Red.

V den, kdy oba trenérské štáby měli na sobě obleky a tenisky pro Coaches vs. Cancer Week, byli to Big Red, kdo byl hned od začátku zapnutý. Cornell držel na skle hranu 37-32 a měl rozhodující hrany v bodech v barvě (44-26) a při rychlých přestávkách (19-8). Navzdory tomu, že Cornell hrál bez služeb začínajícího strážce, nevynechal ani minutu na žádné straně parketu.

Big Red měl produkci nahoru a dolů v sestavě. První hráči měli sedm bodů a dva doskoky, přičemž Fiegen se proti Leemu skvěle bránil. Noard a Williams se také utkali o významné porce proti Leemu, přičemž Noard k vítězství přidal čtyři body.

Po 10 minutách střídání tam a zpět, kdy Tigers vedli o čtyři, Cornell nabral obrovský náskok na dalších 9:18, čímž omezil návštěvníky na střelbu 1 na 12 a přihrál na 12 branek z pole, včetně šesti 3. -ukazatele, přes toto rozpětí. Williams (12) a Manon (9) dohromady získali 21 bodů týmu, což domácímu týmu umožnilo získat náskok 43:22, než se usadili do poločasu s 19bodovým náskokem.

Williams zaznamenala 12 bodů za první poločas, zatímco Manon zaznamenala devět bodů, šest doskoků, tři asistence a dvě zisky, když Big Red v prvních 20 minutách nastřílel 56 procent od podlahy.

Tigers ve druhém poločase napadli jen na okamžik, dostali se na 11 (66-55) při tříbodové hře Cadena Pierce a zbývalo 7:16, ale Cornellův Hansen odpověděl kýblem a pak našel Fiegena, aby si ho odložil. do 14 o chvíli později. Hrálo se o 20 bodů, když oba týmy vyklidily lavičky, do konce zbývaly něco málo přes dvě minuty.

jak mohu rychle vyčistit svůj systém od plevele

DALŠÍ

• Cornell zahájí třízápasovou jízdu Ivy League, když v pátek 2. února v 19 hodin navštíví Dartmouth. v Leede Areně v Hannoveru, N.H.
• Soutěž bude živě vysílána na ESPN+.
• Cornell vede historickou sérii 115-109, včetně sezónního sweepu série v roce 2022-23.
• The Big Red je 6-2 proti Big Green v Hannoveru za posledních osm sezón.